- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 2540
- Dodano: 2024-08-06 / 13:05
- Komentarzy: 3
Uniwersytecki Szpital Kliniczny przeprowadza zabiegi z użyciem robota
(Fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu)
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy wykonano zabiegi wieńcowe z użyciem robota. To kolejny sukces Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Zabieg wieńcowy jest skomplikowaną formą zabiegu. W stolicy naszego regionu zespół lekarski z USK w Opolu użył po raz pierwszy robota w celu usprawnienia tejże operacji.
Robot sukcesywnie asystował już przy kilku zabiegach.
- To kompletnie nowa technologia zabiegowa, którą użyliśmy do przeprowadzenia interwencji wieńcowych dotychczas u kilku naszych pacjentów - informuje dr hab. n. med. Jerzy Sacha, kierownik Pracowni Badań Hemodynamicznych USK w Opolu .
- Wsparcie doświadczonego lekarza przez sztuczną inteligencję i wykonującego zabieg przez robota to teraźniejszość i nieuchronna przyszłość, w której bezwzględnie chcemy uczestniczyć. Jesteśmy dobrze do tego przygotowani, zmotywowani i w pełni kompetentni - dodaje dr Sacha.
Operacje są obecnie wykonywane w USK w Opolu z użyciem wypożyczonego robota. - Mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się on stałym elementem wyposażenia naszej pracowni i tym samym wejdziemy do międzynarodowej grupy ośrodków stosujących roboty w leczeniu chorób wieńcowych oraz uczestniczących w rozwoju technologii robotycznej. Bylibyśmy wówczas siódmym ośrodkiem na świecie (obok francuskich, niemieckich i belgijskich), biorącym udział w tym projekcie. To ogromna szansa na międzynarodową rozpoznawalność dla naszego szpitala uniwersyteckiego - ocenia prof. Sacha.
- Choroby sercowo-naczyniowe są jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Dynamicznie rozwijamy w naszym ośrodku dziedziny medycyny, które zajmują się leczeniem tych chorób. Planujemy wybudowanie Centrum Sercowo-Naczyniowego, w którym pacjenci będą kompleksowo zabezpieczeni przez współpracujące ze sobą zespoły kardiologów, chirurgów naczyniowych i neurochirurgów - komentuje dr n med. Piotr Feusette, dyrektor ds. lecznictwa.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Patryk100: Napisała postów [1049], status [stały bywalec]
Czy to ten sam robot, który używają Saperzy?