• Wyświetleń: 3790
    • Dodano: 2024-08-22 / 00:15

Odra wygrała z beniaminkiem!

Gole dla opolskiego zespołu zdobywali Jiri Piroch i Adrian Łyszczarz.

Trzy punkty zostały przy Oleskiej 51! Odra Opole wygrała ze Stalą Stalowa Wola 2:1-ego.

Po pięciu kolejkach Betclic 1-ej Ligi, więcej punktów na koncie - o trzy oczka - mieli gospodarze co stawiało ich w roli małego faworyta tego starcia. W 27 minucie - ku uciesze kibiców - do siatki trafił Dawid Wolny, lecz sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Osiem minut później, było 1:0, ale dla gości. Dośrodkowywał Jakub Kowalski, a głową wykończył Dominik Jończy i tak zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron lepiej wyglądała Odra i udokumentowała to trafieniem w 54 minucie, a zagranie w pole karne Jakuba Szreka na bramkę zamienił Jiri Piroch. Niecały kwadrans później swojego szczęścia spróbował Adrian Łyszczarz i płaskim strzałem w długi róg pokonał golkipera gości - Adama Wilka, a piłka odbiła się jeszcze od słupka. Od 71 minuty opolanie grali w przewadze, bo czerwona kartkę zobaczył Łukasz Soszyński, lecz wynik do końca się już nie zmienił.

Odra Opole - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)