- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 910
- Dodano: 2024-09-10 / 12:24
- Komentarzy: 0
7. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego podsumowana. Wyłonionych 25 zadań
Dziś o godz. 9 w Sali Znaku Rodła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 7. edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
W ramach MBO zgłoszono 83 propozycje zadań o wartości 9,2 mln zł. Mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy na 77 zadań, które zostały dopuszczone do głosowania po ocenie formalnej i merytorycznej.
Głosowanie trwało od 10 do 25 czerwca 2024 r. Głosować, można było tradycyjnie, wypełniając karty do głosowania, jak i elektronicznie. W głosowaniu udział wzięło prawie 85 tysięcy mieszkańców województwa opolskiego, którzy oddali 161 443 głosów.
- 7. edycja tak jak poprzednie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza w zakresie zgłaszanych zadań. Zgłoszono ponad 80 zadań, ale finalnie dopuszczono do dalszego etapu 77 zadań głosowało ponad 80 tysięcy osób - mówi marszałek województwa opolskiego, Szymon Ogłaza.
Efektem głosowania dziesiątek tysięcy osób na zadania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego było wyłonienie 25 zadań, które zostaną zrealizowane w ramach MBO. Klasycznie, jak przy każdej edycji większość zadań była z zakresu działań kulturalnych.
W tym roku 25 wybranych zadań mają różne charaktery:
11 kulturalnych, 6 sportowych, 6 prospołecznych oraz po jednym z charakteru zdrowotnego i edukacyjnego.
Zadania, które otrzymały najwiecej głosów to zadanie z:
- miasta Opola i powiatu opolskiego pn. "Aktywna integracja - łączy Nas Odra". Na zadanie zagłosowało 8 631 osób,
- powiatu brzeskiego i nyskiego "W jedności siła" czyli organizacja wyjazdów edukacyjnych, kulturalnych oraz imprezy kulturalnej dla mieszkańców powiatu brzeskiego i nyskiego. Na to zadanie zagłosowało 5 955 osób.
- powiatu kluczborskiego, namysłowskiego, oleskiego "za mundurem panny sznurem" na które zagłosowało 4 093 osób.
Poczynania w ramach 8. edycji Marszałkowskiego Budżetu już się rozpoczęły.
Jednakże kolejna edycja ma przynieść za sobą pewne zmiany, jakby zmiana forma głosowania na tylko i wyłącznie elektroniczną.
- W tym toku kilkanaście tysięcy głosów było nieważnych, gdyż ktoś wpisał błędny adres, złe nazwisko czy numer telefonu. Przy wypełnianiu formularzu internetowego nie ma takich możliwości. To ułatwi i sprawni cały system weryfikacji głosów - mówi Agnieszka Okupniak, dyrektor departamentu współpracy zza granicą i promocji regionu w UMWO.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.