- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1651
- Dodano: 2024-09-16 / 16:57
- Komentarzy: 9
Minister Ochrony Klimatu i Środowiska z wizytą w Opolu
Sytuacja na Opolszczyźnie jest naprawdę ciężka. Podobnie jest na terenie trzech innych województw - dolnośląskiego, małopolskiego i śląskim. Dziś w Opolu, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Klimatu i Środowiska oraz przedstawiciele WFOŚiGW z pozostałych województw dotkniętych powodzią.
O godz. 9 w centrum Opola odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloskiej, Prezesa Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Pawła Łopacza, Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Mateusza Pindela, Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie Jerzego Popiela oraz Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Opolu Aleksandrę Drescher.
Podczas konferencji omówiono wsparcie finansowego NFOŚ i WFOŚiGW w związku z sytuacją powodziową.
- W zakresie wojewódzkich funduszy ochrony środowiska postanowiliśmy zrobić szybkie rozeznanie w jaki sposób i na jakie cele w tych czterech województwach dotkniętych powodzią możemy uruchomić pieniądze wspierające zarówno centra zarządzania kryzysowego, jak i jednostki samorządu terytorialnego. I po tym szybkim rekonesansie na województwie śląskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim postanowiliśmy udzielić dotacji w wysokości 21 milionów złotych. Ponieważ walka z żywiołem wciąż trwa to właściwie od ręki uruchomimy pieniądze dla centrów zarządzania kryzysowego. To między innymi pieniądze, które można przeznaczyć na osuszacze, agregaty prądotwórcze czy worki oraz wszelkie niezbędne rzeczy do tworzenia tymczasowych zabezpieczeń po zejściu wody na wypadek ponownych opadów - mówi ministra klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska.
Wiele prac ze stron rządu nadal trwa, aby dostarczyć jak najwiecej pomocy na tereny województw poszkodowanych przez powódź.
Dodatkowo w związku z wieloma uszkodzeniami wodociągów i brakiem wody pitnej ministra chciałaby informować lokalne społeczności o postępie prac naprawczych chociażby w zakresie prądu poprzez alerty RCB.
- Chcielibyśmy spróbować, aby poprzez alerty RCB dostarczyć informacji kiedy i na jakim obszarze będzie przywracana energia elektryczna, te podstawowe możliwości. Wiem, że na terenach powodziowych ludzie czekają na wszelkie informacje, także te. Chciałabym, aby docierały one do ludzi jak najszybciej się da - komentuje Hennig-Kloska.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Kalafiorex: Napisała postów [38], status [rozkręca się]
Cały świat zazdrości nam takich specjalistów.