- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1045
- Dodano: 2024-10-08 / 13:29
- Komentarzy: 3
Opole mówi NIE dla przemocy wobec dzieci
We wtorek (8 października) w Ratuszu Miejskim odbyła się konferencja prasowa podczas której władze miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie omówili temat miesiąca przeciwdziałania przemocy wobec dzieci w samym Opolu.
Nie przez przypadek właśnie dziś zorganizowano taką właśnie konferencje. Otóż dziś rozpoczyna się bardzo ważny miesiąc dla świadomości społeczeństwa w aspekcie problemów przemocy wobec dzieci.
- Dziś rozpoczął się miesiąc przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Właśnie z tego powodu chcielibyśmy ogłosić państwu kilka działań, które miasto Opole będzie podejmować na rzecz budowania świadomości w tym jakże ważnym zakresie - mówi Przemysław Zych, zastępca prezydenta Opola.
Według opracowanej ze środków ministerstwa sprawiedliwości diagnozy przemocy wobec dzieci i nastolatków za rok 2023, większość dzieci (aż 79%) doświadczyło choć raz przemocy lub zaniedbania. W 2022 roku próg procentowy dzieci dotkniętych przemocą wynosił ponad 50%.
Co prawda przez cały rok wiele instytucji ciężko pracuje w celu polepszenia życia dzieci, to ten miesiąc przeciwdziałania przemocy wobec dzieci jest dobrym czasem, aby podkreślić jeszcze bardziej jak ważny jest to temat.
Miasto Opole postanowiło dobrze wykorzystać ten miesiąc walki z przemocą wobec najmłodszych.
Wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Opolskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, SPINACZ Fundacją Rozwoju Społecznego i Centrum Aktywizacji Społecznej już 10 października zorganizują konferencję "O pomocy dla zdrowia psychicznego". Podczas konferencji odbędą się ciekawe panele dające możliwość nabycia wiedzy jakiej na co dzień nie sposób byłoby pozyskać.
W opolskich szkołach również rozpoczną się specjalnie serie lekcji na temat przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
Finał akcji będzie 19 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania przemocy wobec dzieci), gdzie na terenie Opola wszelkie instytucje zajmujące się prawami dziecka, sprawami rodzinnymi będą podświetlone na czerwono.
- Chcemy, aby mieszkańcy dostrzegli obiekty, w których istnieje pozyskanie realnej pomocy w różnych kwestiach. To znak solidaryzowania się z dziećmi, a jednocześnie uświadomienie, że wokół nas są instytucje gdzie można się odezwać z wieloma problemami - mówi Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
MOPR w Opolu każdego dnia dostaje zawiadomienie o przemocy wobec dzieci. Całe szczęście, jak mówią władze MOPR, większość z tych zgłoszeń jest nieuzasadniona.
Jednakże fakt, iż ludzie są bardziej wrażliwi na to co się dzieje dookoła ich samych, szczególnie w kwestii dzieci jest faktem dającym nadzieje na to, że prace władz i wielu instytucji nie idą na marne.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
ombre: Napisał postów [20142], status [VIP]
A z tej nasiadówki coś wyniknęło dobrego dla dzieci czy tylko pojedli popili pogadali forsę wzięli i się rozeszli?