- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 2772
- Dodano: 2024-10-26 / 14:00
- Komentarzy: 0
Politechnika Opolska otrzymała prawie milion złotych na utworzenie nowego kierunku
(Fot. Politechnika Opolska)
To będzie pierwsza taka współpraca uczelniana w regionie. Politechnika Opolska łączy siły z renomowaną uczelnią z Chin Henan Institute of Technology. Opolska uczelnia otrzymała od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej prawie milion złotych na utworzenie międzynarodowego kierunku studiów.
Politechnika Opolska jest jedną z siedmiu polskich uczelni, które w ramach programu KATAMARAN otrzymają środki na uruchomienie międzynarodowych kierunków studiów. Na Wydziale Mechanicznym we współpracy z Henan Institute of Technology, renomowaną uczelnią z Chin, prowadzone będą studia na kierunku projektowanie i inżynieria wytwarzania.
- Projektowanie i inżynieria wytwarzania, kierunek mieszczący się w obszarze inżynierii mechanicznej, a więc w dyscyplinie, w której mamy kategorię A i wysokie pozycje w światowych rankingach, znacznie wzbogaci naszą ofertę studiów inżynierskich. Zgodnie z projektem, rekrutację na I stopień rozpoczniemy w roku 2026 i jestem przekonana, że kierunek ten będzie wzbudzał zainteresowanie również poza Polską, bo jest odpowiedzią na rosnące potrzeby przemysłu nowoczesnych technologii i przemysłu 4.0. i ma na celu przygotowanie wykwalifikowanych inżynierów do pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach nowoczesnych przedsiębiorstw - podkreśla dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia Politechniki Opolskiej.
Co ważne i szczególnie atrakcyjne to fakt, że efektem ukończenia studiów będzie uzyskanie podwójnych dyplomów:
Politechniki Opolskiej i partnera projektu czyli Henan Institute of Technology. Ponadto studia będą prowadzone w języku angielskim, głównie w formie stacjonarnej, e-learning będzie pełnił rolę wspomagającą zajęcia, będzie on przede wszystkim używany jako baza materiałów dydaktycznych, obejmująca zarówno obowiązkowe wykłady, jak i dodatkowe zasoby do samodzielnego studiowania.
Międzynarodowy program studiów zostanie opracowany w taki sposób, aby uzyskać odpowiednie akredytacje w Polsce i w Chinach. Co jest również istotnie w tym projekcie, to liczne szkolenia i warsztaty dla kadry dydaktyczno-naukowej podnoszące kompetencje językowe, dydaktyczne i komunikacyjne, a co za tym idzie zapewniające wysoką jakość kształcenia.
Nowy kierunek na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej to również nowy sprzęt dla studentów.
- Studenci kierunku będą mieli dostęp do nowoczesnych laboratoriów, które umożliwią im zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnych technik wytwarzania, technik addytywnych - z naciskiem na technologie druku 3D oraz projektowania wspomaganego CAD, które stanowi podstawę współczesnego projektowania w przemyśle. Absolwenci kierunku projektowanie i inżynieria wytwarzania będą gotowi podjąć wyzwania współczesnej gospodarki, obejmujące zarówno umiejętności zarządzania procesami produkcyjnymi, jak i praktyczne zdolności w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań inżynieryjnych. Z dumą wprowadzamy ten program, wierząc, że nasi absolwenci będą liderami zmian w przemyśle nowoczesnych technologii - uzupełnia dr inż. Robert Owsiński z Wydziału Mechanicznego, kierownik merytoryczny projektu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.