- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1051
- Dodano: 2024-10-30 / 19:00
- Komentarzy: 0
Opolski Tydzień Kariery zwieńczony galą pod nazwą "Kariera a cyfrowy świat"
W środę (30 października) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się gala finałowa Opolskiego Tygodnia Kariery, który odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Szymona Ogłazy. Gwiazdą tegorocznej edycji OKT była Agnieszka Hyży.
Od samego rana w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym gromadziły się tłumy uczniów z opolskich szkół. Wszyscy przyjechali w jednym celu - zagłębić się w tematyce higieny cyfrowej.
W tym roku wydarzenie odbyło się pod bardzo aktualnym hasłem "Kariera a cyfrowy świat". Wszyscy wiemy, że nowe technologie są stałym elementem naszego życia i stanowią istotne narzędzia codziennego.
Stąd pomysł Wojewódzkiego Urzędu Pracy, aby tegoroczną edycję Opolskiego Tygodnia Kariery oraz finałowe wydarzenie poświęcić temu właśnie zagadnieniu. Organizatorzy w ten sposób chcieli zachęcić wszystkich do spojrzenia na rozwój własnej kariery zawodowej, przez pryzmat obecności - w szeroko pojętej - przestrzeni wirtualnej, zwrócić uwagę na konsekwencje naszych "sieciowych" aktywności. Wykłady i spotkania poprowadzili profesjonaliści, praktycy, którzy od wielu lat zgłębiają tę tematykę i chętnie dzielą się swą wiedzą.
- Chcemy pokazać jak cyfrowy świat może nam pomóc w rozwoju kariery zawodowej, ale korzystając z niego w odpowiedni sposób. Chcemy uświadomić i zapoznać naszą młodzież z higieną cyfrową - mówi Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Podczas wydarzenia w CWK prelegenci poruszali wiele istotnych ważnych wątków. Od hejtu w internecie i sposobach walki z nim po odpowiedzialne korzystanie z dostępnych na co dzień narzędzi cyfrowych.
- Mówimy o smartfonach, czyli inteligentnych telefonach. Mówimy o smarcity, czyli inteligentnych miastach. Mówimy o smart domach, czyli inteligentnych domach. Ale powinniśmy się zastanowić gdzie w tym wszystkim jest nasza inteligencja. Jak my korzystamy z dobrodziejstwa i narzędzi jakie mamy do dyspozycji. Nasze dzieci same się tego nie nauczą, dlatego tak ważne jest to, aby zarówno rodzice, jak i ich dzieci wiedziały o tym jak bezpiecznie i inteligentnie korzystać z nowości technologicznych, jakie mamy dostępne - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.
Wśród opolskiej młodzieży jest mnóstwo świadomych nastolatków, którzy zdają sobie sprawę z zagrożenia, lecz nie ukrywają, że czasami lepiej i wygodniej porozmawiać przez telefon. Zwłaszcza, gdy ilość nauki nie pozwala na swobodne wyjście z domu po szkole.
- Nie musiałabym mieć telefonu z social mediami, grami itd. Jednak nie wyobrażam sobie nie mieć telefonu, gdzie po prostu mogłabym dzwonić i pisać, aby mieć kontakt z rodziną, przyjaciółmi. Nie musi być zlepką gadżetów i bajerów, ale kontakt z bliskimi jest ważny. Chociażby ze względu na różne sytuacje życiowe - mówi jedna z uczennic LO nr 6 w Opolu.
Elementem zwieńczającym całość wydarzenia był wykład Agnieszki Hyży, polskiej dziennikarki telewizyjnej.
Gwiazda wydarzenia mówiła o sukcesach, o porażkach i o tym jak sobie z nimi radzić. Również poruszono temat relacji z ludźmi, które w dobie internetu są niezwykle ważne.
Zdjęcie (1/6)
(Fot. Woytazz)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.