• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1306
    • Dodano: 2024-12-13 / 13:21
    • Komentarzy: 0

    Poszukiwana wpadła, kiedy sama poprosiła o interwencję Policji

    (Fot. Policja)

    Nietrzeźwa kobieta wezwała interwencję Policji, sugerując potrzebę natychmiastowej pomocy, gdyż miała wyskoczyć z okna. W trakcie interwencji okazało się, że kobieta wymyśliła całą sytuację, wchodząc na daszek klatki schodowej. Ponadto kobieta poszukiwana była do odbycia kary pozbawienia wolności. 40-latka trafia do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

    We wtorek, o północy na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, prosząc o pomoc. Twierdziła, że chce odebrać sobie życie. Alarmowo dyżurny Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu wysłał pod wskazany adres policyjny patrol. Policjanci w trakcie, gdy dojeżdżali do budynku wielorodzinnego, zauważyli na dachu klatki schodowej leżącą kobietę. Mundurowi bardzo szybko do niej dotarli. Okazało się, że to znana im z wcześniejszych interwencji 40-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Kobieta była przytomna i nie posiadała żadnych widocznych obrażeń. Funkcjonariusze natomiast wyczuli od niej alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że w jej organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Początkowo 40-latka utrzymywała, że wyskoczyła z okna. Jednak w trakcie dalszej rozmowy z policjantami przyznała się, że upozorowała upadek, wchodząc na daszek wejścia do klatki schodowej. Policjanci wezwali na miejsce funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy w bezpieczny sposób przetransportowali kobietę z dachu klatki, a także karetkę pogotowia, która zabrała kobietę na badania. Po kompleksowych badaniach lekarz stwierdził, że kobieta nie wymaga specjalistycznej hospitalizacji i może być osadzona w policyjnej izbie zatrzymań. Z uwagi na fakt, że kobieta dodatkowo poszukiwana była do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności, po wytrzeźwieniu została przewieziona do zakładu penitencjarnego.

    Przypominamy, że zgodnie z art. 66 § 1. kodeksu wykroczeń kto:

    1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

    2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego
    - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 zł.

    § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

    Pamiętaj! Jeżeli masz jakiś problem, jesteś w kryzysie emocjonalny, potrzebujesz wsparcia specjalistów, chcesz, aby ktoś cię wysłuchał, to zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 22 22.

    Pomoc możesz również uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatne numery:

    Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222;
    Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123;
    Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111;
    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212;
    Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia": 800 120 002;
    W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.


    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".