- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1234
- Dodano: 2025-01-16 / 11:32
- Komentarzy: 2
Władze Opola wspierają WOŚP. Wielki finał już 26 stycznia
W czwartek (16 stycznia) w Opolskim Ratuszu Władze Miasta wraz z Instytucjami Publicznymi przekazali przedmioty na licytację w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród przekazanych darów znajdują się m.im. przelot balonem nad Opolem czy rakieta tenisowa Agnieszki Radwańskiej z autografem polskiej legendy tenisa.
Co roku miasto wspiera Sztab z Opola, który organizuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również opolscy włodarze WOŚP dostali obfitą ilość przeróżnych przedmiotów na licytacje, która odbędzie się już 26 stycznia podczas Opolskiego finału orkiestry.
- Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny dostaliśmy tak wspaniałe wsparcie. Są prezenty zarówno personalne, jak obiad z prezydentem czy prawdziwe perełki sportowe. Dziękujemy za to, że kolejny rok gramy razem - mówi Agnieszka Wiosna, szefowa Sztabu WOŚP z Opola.
Lista przekazanych rzeczy na rzecz licytacji jest naprawdę spora:
1. Lot balonem w towarzystwie Prezydenta Opola (dla 2 osób)
2. Dzień z opiekunami akwarium w ZOO Opole (dla 4 osób)
3. Całoroczny karnet do ZOO Opole dla dwóch osób
4. Spacer po mieście oraz obiad z Prezydentem Opola (dla 4 osób)
5. Dwa zaproszenia na sektor VIP na mecz otwarcia na Stadionie Opolskim
6. Podwójne zaproszenie na wszystkie koncerty 62. KFPP Opole 2025
7. Pakiet zaproszeń na 10 koncertów w NCPP w 2025 roku
Wyjątkowa licytacja i możliwość zdobycia karnetu na 10 koncertów organizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. To niepowtarzalna okazja, aby cieszyć się najlepszą polską muzyką w towarzystwie bliskiej osoby - każdy koncert w ramach karnetu obejmuje bowiem zaproszenie dwuosobowe! Karnet to gwarancja udziału w 10 różnorodnych wydarzeniach muzycznych, podczas których scena NCPP gości największe gwiazdy polskiej piosenki oraz wyjątkowych artystów młodego pokolenia. To doskonała propozycja dla miłośników muzyki na żywo, którzy cenią sobie niezapomniane emocje i bliski kontakt z muzyką i artystami.
Zasady korzystania z bezpłatnego karnetu obejmującego 10 wejść na koncerty organizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki (NCPP)
1. Wydanie karnetu
Karnet uprawnia do uczestnictwa w 10 koncertach organizowanych przez NCPP. Obejmuje dwuosobowe zaproszenia, co oznacza, że osoba posiadająca karnet może zaprosić jedną osobę towarzyszącą na każdy z koncertów.
2. Zakres koncertów
Karnet uprawnia do wstępu tylko na koncerty organizowane bezpośrednio przez NCPP, które znajdują się w ofercie w danym cyklu koncertowym. Karnet nie obejmuje wstępu na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej ani na imprezy organizowane przez agencje zewnętrzne współpracujące z NCPP.
3. Wejście na koncert
Karnet uprawnia do bezpłatnego wstępu na koncerty tylko po okazaniu karnetu w punkcie wejścia do obiektu.
4. Okres ważności karnetu
Karnet jest ważny od 01.02.2025 r. do 01.02.2026 r. Niewykorzystane wejścia wygasają po zakończeniu danego cyklu koncertów i nie podlegają przeniesieniu na kolejny okres.
5. Zgubienie lub uszkodzenie karnetu W przypadku zgubienia lub uszkodzenia karnetu, jego posiadacz powinien niezwłocznie zgłosić ten fakt do Działu organizacji imprez. NCPP nie ponosi odpowiedzialności za utratę karnetu, ani za związane z tym problemy przy wejściu na koncerty.
8. Podwójny bilet na wszystkie wydarzenia w Muzeum Polskiej Piosenki
9. Wejście na plan i za kulisy "Kawiarenek z gwiazdami 2025"
10. Karnet na spektakle XXXII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek to wielkie święto wielbicieli teatru, ale także całego miasta, bowiem na tydzień Opole staje się stolicą lalkarstwa.
11. Dwuosobowy karnet na premiery 2025 w Teatrze Laki i Aktora w Opolu
W roku 2025 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zaplanowaliśmy 5 premier.
12. Całoroczny bilet wstępu do Galerii Sztuki Współczesnej
13. Udział w treningu COROTOP Gwardii Opole
14. Kawa z Bartoszem Jureckim ufundowana przez COROTOP Gwardia Opole
To szansa na spotkanie ze znakomitym obrotowym reprezentacji Polski w piłce ręcznej, a od lipca 2023 roku trenerem COROTOP Gwardii Opole.
15. Udział w Meczu Orlen Superligi od kulis
Bilet ufundowany przez COROTOP Gwardia Opole
16. Sportowy pakiet z wejściami do obiektów sportowych w Opolu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje pakiet z wejściami do miejskich obiektów sportowych: Toytota Park, Wodna Nuta oraz Toropol do wykorzystania do końca 2025 roku. W skład pakietu dla jednej osoby wchodzi: 12 wejść na ściankę wspinaczkową Toyota Park, 12 wejść na Wodną Nutę na godzinne pływanie, 12 wejść na godzinną ślizgawkę Toropol.
PRZEDMIOTY
1. Ledon "Witamy w stolicy Polskiej Piosenki"
Projekt przygotowany przez Zbigniewa Pelona, inspirowany neonem umieszczonym na hotelu Opole w latach 70-tych. Ledon w kolorach błękitu i różu, o wymiarach 100x70 cm. Projekt umieszczony na białym stelażu z kablem ok. 2 metrów oraz z dodatkowym zasilaczem gniazdkowym standardowym. Przygotowany do użytku wewnętrznego i zewnętrznego z otworami montażowymi w formie klipsów. Do zestawu dołączony pilot do regulacji świecenia.
2. Miniatura pomnika rotmistrza Pileckiego oraz książka z autografem
Miniatura pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego wykonana w skali 1:8 w gipsie patynowanym. Przedstawia stojącą postać w kontrapoście, ubraną w mundur oficerski. Rzeźba wykonana w stylistyce realistycznej, portretowej z charakterystycznymi atrybutami tj. szabli w lewej i czapki obozowej trzymanej w prawej ręce. Biorąc pod uwagę życie bohatera i Żołnierza Niezłomnego oraz wielkie poświęcenie dla Ojczyzny, dla której zapłacił najwyższą cenę. Rzeźba postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego została odlana w brązie. Postument wykonany został w piaskowcu Brenna, na którym zostały wyryte nazwy miejsc największych wydarzeń w których uczestniczył Rotmistrz, począwszy od Wojny Polsko - Bolszewickiej z 1920 roku, a skończywszy na katowni komunistycznej w 1948 roku. Pomnik powstał z inicjatywy Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego i Rady Miasta Opola.
Licytujący otrzyma także książkę z autografem brytyjskiego dziennikarza Jacka Fairweathera pt. "Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego", w której rozsławił postać rotmistrza również poza granicami Polski. Został za to nagrodzony przez nowojorski Instytut Piłsudskiego, a książka zdobyła tytuł Książki Roku 2019 w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów literackich w Wielkiej Brytanii - Costa Book Awards. Jack Fairweather odwiedził Opole w ramach wydarzeń towarzyszących odsłonięciu pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Opolu.
3. Miniatura pomnika Marii Konopnickiej z biografią pisarki
Miniatura pomnika Marii Konopnickiej malowana proszkowo na czarny kolor, wydruk na drukarce 3D zrobiony na podstawie zeskanowania modelu oryginalnego pomnika, czyli w metodzie inżynierii odwróconej. Miniatura umieszczona jest na metalowej podstawie. Warte podkreślenia jest to, że miniatura jest odwzorowaniem oryginalnej rzeźby, która znajduje się w Opolu przy ul. Waryńskiego, przed wejściem do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu. W 2024 roku została poddana kompleksowej renowacji przez Panią Justynę Lenc.
Książka Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Dezorientacje. Biografia Marii konopnickiej" z autografem pisarki. Magdalena Grzebałkowska - jedna z najwybitniejszych reporterek, specjalistka od reportaży historycznych i biograficznych. Jej prace były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach. Za książkę "Beksińscy. Portret podwójny" otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014. Z kolei "Wojna i pokój" zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej Nike 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.
Premiera książki zbiegła się z odsłonięciem pomnika Marii Konopnickiej. Ten wyjątkowy zestaw będzie gratką nie tylko dla wielbicieli twórczości pisarki, ale też dla absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.
4. Praca Natalki Nosovej, druk cyfrowy
Druk cyfrowy pt. "Nadzieja" autorstwa Natalii Nosovej. Druk oprawiony w ramce w formacie 30 x 40 cm. Autorka jest absolwentką Wydziału Sztuki UO, ukończyła studia magisterskie w 2018 roku, pochodzi ze Lwowa. Obecnie mieszka i pracuje w Opolu, na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją. W między czasie bierze udział w licznych wystawach zbiorowych oraz wydarzeniach artystycznych, prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.
5. Lalka teatralna Konik Garbusek
Ta piękna lalka to tytułowy Konik Garbusek, pochodzący ze spektaklu dla dzieci, który swoją premierę miał w roku 2011 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.. Konik Garbusek, zarówno w baśni jak i w spektaklu, dzięki swym magicznym zdolnościom, pomagał pokonać przeciwności losu i spełniać marzenia. Spektakl zszedł już z afisza, a Konik Garbusek nie występuje na scenie. Pora, by znalazł nowy dom i osobę, której być może pomoże spełnić jej marzenia. A na pewno pozwoli na świetną zabawę w teatr, próby animacji i rozwinięcia pasji aktorskich.
6. Skrzypce z autografem Jurka Owsiaka
Skrzypce ufundowane przez firmę JURO Tech Lasertechnik. Wykonane technologią obróbki metalu, w specjalistycznym procesie cięcia laserem - stworzona wg autorskiego projektu, w całości wykonanego ze stali szlachetnej. Zastosowano symbolikę Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W częściach skrzypiec osadzono serduszka z prasowanego czerwonego szkła. Lampa posiada pilot, dzięki któremu można regulować kolory oraz natężenia światła.
7. Katalog 22 Opolskiej Jesieni Literackiej z autografami
Katalog promujący spotkania autorskie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu w dniach 4-26 listopada 2024 podczas 22 edycji Opolskiej Jesieni Literackiej. W katalogu widnieją autografy zaproszonych autorów i autorek: Grzegorz Bogdał, Jakub Małecki, Sławek Gortych, Katarzyna Zyskowska, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Różycki, Dorota Masłowska, Bartek Kieżun, Dominika Słowik
8. Plakat 22 Opolskiej Jesieni Literackiej
Plakat promujący spotkania autorskie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu w dniach 4-26 listopada 2024 podczas 22 edycji Opolskiej Jesieni Literackiej. Na plakacie widnieją autografy zaproszonych autorów i autorek: Grzegorz Bogdał, Jakub Małecki, Sławek Gortych, Katarzyna Zyskowska, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Różycki, Dorota Masłowska, Bartek Kieżun, Dominika Słowik. Format plakatu B1.
9. Rakieta tenisowa z autografem Agnieszki Radwańskiej
10. Szalik klubowy Odry z podpisami zawodników
11. Koszulka meczowa Odry z podpisami zawodników
12. Koszulka z autografami zawodników WEEGREE AZS Politechnika Opolska
13. Zestaw kibica ufundowany przez Kolejarz Opole
Finał 33. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej" odbędzie się już 26 stycznia. Koncerty rozpoczną się o godz. 14 na Opolskim Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół DeMono.
Zdjęcie (1/11)
(fot. Woytazz)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Rickson77: Napisał postów [69], status [rozkręca się]
Słujchajcie!!! Może nie dojść do 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! Rózni, dziwni ludzie szykują swoje giwery na Jurka! Noooooo nie wiem, nie wiem ale jak dla mnie bardzo poważnie to już wygląda.Przeczytajcie zresztą sami: "W poniedziałek (13 stycznia) Jurek Owsiak opublikował wpis, w którym przytoczył dwa przykłady poważnych pogróżek wobec swojej osoby: "zabić Owsiaka, strzelać mu prosto w łeb". Ktoś inny zaoferował bardzo kuszące "100 tysięcy za zabicie Owsiaka". W ten sam poniedziałek (13 stycznia) 66-letnia Izabela M. opublikowała w sieci komentarz zaczynający się od słów: "giń człeku i to jak najszybciej". Także całkiem szybko Jurka może nam zabraknąć, a 33. Final Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się bardzo zagrożony i chyba już wręcz niemożliwy do realizacji.... ;->