• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 1275
    • Dodano: 2025-02-13 / 12:26
    • Komentarzy: 1

    Kontrowersje wokół powołania drugiego wicewojewody w województwie opolskim

    (Fot. Opolski Urząd Wojewódzki)

    W ubiegłym tygodniu województwo opolskie doczekało się drugiego wicewojewody. Został nim Sławomir Gradzik z Lewicy. Już samo powołanie dodatkowego zastępcy wywołało falę pytań o konieczność tworzenia takiego stanowiska. Jeszcze większe emocje pojawiły się po oficjalnej prezentacji nowego wicewojewody, gdyż nie padły wtedy słowa czym miałby się zajmować Gradzik.

    W czwartek (13 lutego) pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim Tobiasz Gużda z PiS zorganizował konferencje prasową, podczas której domagał się likwidacji nowego stanowiska oraz dymisje Sławomira Gradzika.

    - Miała być odchudzona administracja, miało być nowe państwo, mniejsza biurokracja, a tymczasem nasze województwo, które jest najmniejsze w kraju, otrzymało nowego wicewojewodę - mówi przedstawiciel PiS.

    Zdaniem Gużdy, decyzja o powołaniu Sławomira Gradzika ma wyłącznie polityczny charakter i nie poprawi to w żaden sposób działania Urzędu Wojewódzkiego.

    - Czy to nie jest tak, że w Warszawie postanowiono, że Włodzimierz Czarzasty wychodził sobie to u Donalda Tuska i w zamian powstało u nas nowe stanowisko? - dodaje Gużda.

    Obecny rząd zarzucał poprzednikom rozdmuchaną administrację i zły dobór kadr, a tymczasem - jak twierdzi działacz PiS - sami tworzą dodatkowe, niepotrzebne stanowisko.

    Dyrektor biura wojewody opolskiego Jarosław Draguć zapewnia, że nowy wicewojewoda jest koniecznością i znacznie usprawni działania urzędu.

    - Pierwszy dzień urzędowania wicewojewody Sławomira Gradzika przypadł na poniedziałek, kiedy to rozpoczął wykonywanie swoich obowiązków. Przydzielono mu zadania, które mają związek nie tylko z obecną sytuacją powodziową, ale też bieżącymi sprawami, dotychczas nadzorowanymi wyłącznie przez panią wojewodę. Powódź unaoczniła, jak wiele nowych wyzwań stoi przed urzędem - wyjaśnia Draguć.

    Nowy wicewojewoda w zakresie swoich obowiązków ma nadzorowanie prac m.in. Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, a także Państwowej Straży Rybackiej.

    Aktualnie w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu mamy wojewodę z 13 pełnomocnikami oraz dwóch wicewojewodów. Oby te wygórowane liczby przeniosły się na realne i efektywne działania na korzyść całego regionu.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-02-13 13:59:22 [192.168.32.*] id:1679507  
    Gaz: Napisał postów [5682], status [VIP] Reputacja
    Jeszcze o jednego w żłobie więcej.

    Nick:
    Treść:
    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia