- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1275
- Dodano: 2025-02-13 / 12:26
- Komentarzy: 1
Kontrowersje wokół powołania drugiego wicewojewody w województwie opolskim
(Fot. Opolski Urząd Wojewódzki)
W ubiegłym tygodniu województwo opolskie doczekało się drugiego wicewojewody. Został nim Sławomir Gradzik z Lewicy. Już samo powołanie dodatkowego zastępcy wywołało falę pytań o konieczność tworzenia takiego stanowiska. Jeszcze większe emocje pojawiły się po oficjalnej prezentacji nowego wicewojewody, gdyż nie padły wtedy słowa czym miałby się zajmować Gradzik.
W czwartek (13 lutego) pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim Tobiasz Gużda z PiS zorganizował konferencje prasową, podczas której domagał się likwidacji nowego stanowiska oraz dymisje Sławomira Gradzika.
- Miała być odchudzona administracja, miało być nowe państwo, mniejsza biurokracja, a tymczasem nasze województwo, które jest najmniejsze w kraju, otrzymało nowego wicewojewodę - mówi przedstawiciel PiS.
Zdaniem Gużdy, decyzja o powołaniu Sławomira Gradzika ma wyłącznie polityczny charakter i nie poprawi to w żaden sposób działania Urzędu Wojewódzkiego.
- Czy to nie jest tak, że w Warszawie postanowiono, że Włodzimierz Czarzasty wychodził sobie to u Donalda Tuska i w zamian powstało u nas nowe stanowisko? - dodaje Gużda.
Obecny rząd zarzucał poprzednikom rozdmuchaną administrację i zły dobór kadr, a tymczasem - jak twierdzi działacz PiS - sami tworzą dodatkowe, niepotrzebne stanowisko.
Dyrektor biura wojewody opolskiego Jarosław Draguć zapewnia, że nowy wicewojewoda jest koniecznością i znacznie usprawni działania urzędu.
- Pierwszy dzień urzędowania wicewojewody Sławomira Gradzika przypadł na poniedziałek, kiedy to rozpoczął wykonywanie swoich obowiązków. Przydzielono mu zadania, które mają związek nie tylko z obecną sytuacją powodziową, ale też bieżącymi sprawami, dotychczas nadzorowanymi wyłącznie przez panią wojewodę. Powódź unaoczniła, jak wiele nowych wyzwań stoi przed urzędem - wyjaśnia Draguć.
Nowy wicewojewoda w zakresie swoich obowiązków ma nadzorowanie prac m.in. Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, a także Państwowej Straży Rybackiej.
Aktualnie w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu mamy wojewodę z 13 pełnomocnikami oraz dwóch wicewojewodów. Oby te wygórowane liczby przeniosły się na realne i efektywne działania na korzyść całego regionu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Gaz: Napisał postów [5682], status [VIP]
Jeszcze o jednego w żłobie więcej.