- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1093
- Dodano: 2025-03-02 / 13:11
- Komentarzy: 1
Politechnika Opolska otwiera nowy kierunek: Energetyka rozproszona i zarządzanie energią
W odpowiedzi na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie energetyki, Politechnika Opolska uruchamia nowy, innowacyjny kierunek studiów: Energetyka rozproszona i zarządzanie energią. To interdyscyplinarna propozycja, która ma na celu kształcenie ekspertów w zakresie optymalizacji wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zarządzania energią oraz integracji nowoczesnych technologii w sektorze energetycznym.
- Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się technologii na świecie. Tylko w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat potrzebnych będzie około 50 tysięcy specjalistów niezbędnych w segmencie OZE, począwszy od projektowania, przez wykonawstwo, na zarządzaniu skończywszy" - informuje prof. dr hab. inż. Andrzej Cichoń, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.
Nowy kierunek wyróżnia się na tle istniejących ofert edukacyjnych swoim interdyscyplinarnym podejściem. Program studiów łączy w sobie elementy inżynierii energetycznej, ekonomii, zarządzania oraz ochrony środowiska. Studenci zdobędą wiedzę nie tylko z zakresu technologii, ale również modeli biznesowych i regulacji prawnych w obszarze energetyki.
Studenci będą mieli możliwość nauki w nowoczesnych laboratoriach, wyposażonych w najnowszy sprzęt. Na wydziale niedawno otwarto laboratorium OZE, w skład którego wchodzą stanowiska do eksperymentów i badań w zakresie technologii odnawialnych źródeł energii, a także farma fotowoltaiczna i magazyn energii.
Absolwenci kierunku Energetyka rozproszona i zarządzanie energią będą przygotowani do pracy w:
- przedsiębiorstwach energetycznych zajmujących się OZE,
- firmach konsultingowych doradzających w zakresie efektywności energetycznej,
- instytucjach administracji publicznej odpowiedzialnych za politykę energetyczną,
- sektorze przemysłowym,
- instytutach badawczych.
Nowy kierunek na Politechnice Opolskiej to inwestycja w przyszłość, która pozwoli studentom zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetycznym.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Patryk100: Napisała postów [1101], status [stały bywalec]
Normalnie zaraz po-si-kam się ze śmiechu! Ciekawe, czy zdjęli już ten folder z Luboszyckiej: PO zaprasza na nowy kierunek; KOSMONAUTYKA! Całe Opole z niego rżało!