• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 644
    • Dodano: 2025-03-07 / 21:48
    • Komentarzy: 2

    Motocykliści rozpoczynają sezon. Apel Policji

    (Fot. Archiwum)

    Wiosenna aura sprawia, że na drogach już w weekend mogą pojawić się motocykliści. Podczas cieplejszych dni jednoślady wybierane są nie tylko do weekendowych przejażdżek, ale również jako codzienny środek lokomocji do miejsca pracy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być bezpieczeństwo. W trosce o życie i zdrowie Policja apeluje do kierowców samochodów oraz fanów "dwóch kółek" o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

    Wraz z wiosną na naszych drogach przybywa jednośladów. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być bezpieczeństwo. Należy przede wszystkim pamiętać, że kierujący motocyklem po zderzeniu z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Motocyklista, oprócz kasku, kombinezonu, rękawic oraz butów nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Kierującego jednośladem nie chroni karoseria, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Jeżeli dochodzi do tego prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem lub niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, moment utraty panowania nad motocyklem i zderzenie z innym uczestnikiem ruchu, może zakończyć się w tragiczny sposób.

    W ubiegłym roku na drogach Opolszczyzny doszło do 208 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. W wyniku tych zdarzeń, prawie 60 kierujących motocyklem doznało obrażeń, a 8 zginęło. Dlatego wszystkim motocyklistom przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych, szacunek do pozostałych użytkowników drogi oraz jazdę zgodnie z wyznaczonymi ograniczeniami prędkości. Przypominamy również o właściwym sygnalizowaniu manewrów wykonywanych na drodze oraz o trosce o bezpieczeństwo przewożonego pasażera, a także o korzystaniu z kasku ochronnego podczas jazdy.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-03-09 06:30:42 [192.168.32.*] id:1680013  
    M1974P: Napisał postów [14147], status [VIP] Reputacja
    Sezon na "warzywa" i "dawców" uważam z otwarty . Jeździło wczoraj trochę tych odklejonych od rzeczywistości że przes zabudowany jedzie się 50 a nie 150 , powodzenia .

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2025-03-09 06:31:08 [192.168.32.*] id:1680014  
    M1974P: Napisał postów [14147], status [VIP] Reputacja
    przez*