Rektor elekt Politechniki Opolskiej dąży do ścisłej współpracy ze szkołami średnimi. Na pierwszy ogień poszedł Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu.(Fot: archiwum)
- Politechnika Opolska jest uczelnią, która wita absolwentów szkół zawodowych z otwartymi rękami. To porozumienie nie oznacza, że są jakieś rozbieżności dydaktyczne między studiami a ofertą szkoły średniej, bo są przecież klasy o profilach turystycznych, po których mamy wielu studentów – mówi prof Marek Tukiendorf, rektor elekt Politechniki Opolskiej. - Stoimy jednak na stanowisku, że współpracę warto zacieśniać, a lokalną oświatę promować i dzięki temu kształcić na miejscu wykwalifikowane kadry – podkreśla Tukiendorf.
Na pomysł bardzo pozytywnie zapatruje się też Bożena Czapska – Czoch, dyrektor ZSZ nr 4 w Opolu z którą to szkołą PO umowę o współpracy podpisała jako pierwsza. - Porozumienie zakłada szeroki przepływ programu akademickiego do naszej szkoły. Oprócz korzystania z laboratoriów PO uczniowie będą też nawiązywać współpracę z kołami naukowymi a także brać udział w naukowych inicjatywach studentów politechniki – wylicza Czapska – Czoch. - Dzięki tym wszystkim działaniom powinno udać się zachęcić uczniów do kontynuowania nauki na poziomie studiów. Niestety często koszty wyjazdu do wymarzonego Poznania czy Wrocławia kończą się tym, że uczniowie rezygnują z dalszej edukacji – dodaje dyrektor ZSZ nr 4 w Opolu.
Politechnika Opolska na studia w Opolu chce zatrzymać nie tylko absolwentów ZSZ nr 4. Planowane są już kolejne umowy partnerskie z wybranymi szkołami średnimi. Kluczem doboru mają być podobieństwa programowe.
JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP]
róbcie uprawnienia, a nie szkoły, za kilka lat będziecie klepać biedę słuchając rad takich ludzi jak prof. T! ten Pan chce tylko, żeby na PO były pozajmowane miejsca! :)